GreinFleck lepsza jakość ścian

GreinFleck

Lepsza jakość ścian.

System GreinFleck został stworzony z myślą o powłokach ściennych znajdujących się w miejscach szczególnie intensywnie użytkowanych. Dekorowanie ścian za pomocą systemu GreinFleck jest nie tylko proste, ale także prezentuje się estetycznie. – Nasze rozwiązanie to świetna, a w dodatku trwała, alternatywa dla nudnych już lamperii. Ściany ciągów komunikacyjnych, klatek schodowych, hoteli czy szkolnych korytarzy wymagają częstych remontów, nie tylko na skutek chuligańskich wybryków, lecz ze względu na częstotliwość i intensywność użytkowania. Ściany poddawane są ciągłym obciążeniom, co wpływa negatywnie na wygląd i wytrzymałość tak reprezentatywnego elementu budynku, jakim jest ściana. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i użytkowników, oferujemy system GreinFleck, skomponowany z najwyższej jakości materiałów.

Czym zatem jest System Greinplast GreinFleck? To zestaw trzech produktów: farby dekoracyjnej strukturalnej, lakieru brylantowego oraz płatków dekoracyjnych.

 

Wygoda, czas, efekt

Chcąc wykonać prace renowacyjne systemem GreinFleck, należy zachować pewien schemat. Najpierw nakładamy farbę dekoracyjną strukturalną w celu uzyskania wyrazistości faktury (poprzez dobór wałków i ilość nakładanej farby) możemy wykonać oczekiwany kształt na ścianie. W taki sposób wykonana struktura powierzchni, może mieć charakter bardzo gładkiej, aż po bardzo wyraźny i wysoki baranek (uzyskiwany poprzez aplikację dużej ilości farby specjalnym gąbkowym wałkiem). Możemy poprzestać na tym etapie, jednak jeżeli zamierzamy nadać wykonywanej powierzchni dodatkowych walorów użytkowych, powinniśmy na wyschniętej już warstwie farby strukturalnej, wykonać powłokę z lakieru brylantowego. Lakier wewnętrzny tworzy powłoki transparentne z połyskiem, zatem może być również stosowany do zabezpieczania już istniejących wypraw malarskich.

 

Piękno w prostocie tkwi

System GreinFleck przewiduje również zastosowanie dodatków dekoracyjnych, w postaci różnego rodzaju kompozycji płatków i brokatu, co jest atutem tego rozwiązania. Podnosi to znacznie możliwości aranżacyjne wnętrza. Płatki dekoracyjne, dokładnie rozprowadzone w masie i w ustalonej wcześniej ilości, dodajemy do lakieru wewnętrznego. Po tak przygotowanym lakierze, przystępujemy do nakładania materiału, wybraną przez pracownika metodą.

Łatwo wywnioskować, że system GreinFleck jest tak pomyślany, aby nie stanowił trudności w aplikacji. Warto przy tym zwrócić uwagę na możliwości pozyskiwania różnych kombinacji zastosowań systemu, a także elastyczność komponowania indywidualnych zestawień kolorystycznych .

Zaproponowane rozwiązanie zastąpi tak powszechne lamperie, które już dawno straciły na swej atrakcyjności i funkcjonalności, stwarzając szansę na poprawę wyglądu wielu powierzchni miejsc użytku publicznego. Dodatkowe zabezpieczenie, w postaci lakieru brylantowego, wzmocni te elementy, które narażone są na bardzo intensywne eksploatowanie.