BETON CREATIV

System dekoracyjny

BETON CREATIV

OPIS SYSTEMU

BETON CREATIV to cienkowarstwowy tynk dekoracyjny imitujący surowy beton, nadający wnętrzom nowoczesnego charakteru. Oryginalne wzornictwo pozwala na uniwersalne zastosowania na różnych powierzchniach . W zależności od sposobu aplikacji oraz użytych narzędzi pozwala uzyskać charakterystyczny efekt deskowania lub szalunku. Polecany do dekoracji wnętrz mieszkalnych i użyteczności publicznej. Tynk jest oddychający, bardzo trwały i odporny na zabrudzenia.

SPOSÓB WYKONANIA

Do właściwych prac przystępujemy po odpowiednim przygotowaniu podłoża zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Konieczne jest zagruntowanie podłoża GRUNTEM GŁĘBOKO PENETRUJĄCYM U w celu wyrównania i zmniejszenia chłonności podłoża. Następnie, powierzchnię na którą nakładany będzie BETON gruntujemy FARBĄ GRUNTUJĄCĄ PIASKOWĄ zabarwioną pod kolor tynku i pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia.
Beton nanosimy na powierzchnię metalową pacą ze stali nierdzewnej, równomierną warstwą. Po nałożeniu na fragment ok. 2-3m2 rozcieramy tynk pacą, ruchami okrężnymi tworząc chropowatą strukturę. Miejscami można przyklejać i odciągać pacę uzyskując tzw. „raki”. Kolejne fragmenty ściany wykonujemy w ten sam sposób łącząc je metodą „mokre na mokre”. Pozostawiamy do przeschnięcia. Po wstępnym odparowaniu wody, gdy beton nie klei się już do dłoni wygładzamy tynk za pomocą małej pacy weneckiej. Pacą pracujemy pod niewielkim kątem , krótkimi ruchami we wszystkich kierunkach. Im mocniej dociskamy pacę tym struktura tynku będzie gładsza. W ten sposób wygładzamy całą powierzchnię do momentu uzyskania pożądanego efektu. Po całkowitym wyschnięciu , po około 24 godz. zabezpieczamy dekorację IMPREGNATEM DO BETONU. Każdorazowo przed aplikacją należy bezwzględnie wykonać próbę kolorystyczną wybranego koloru.

Film

Instruktażowy

Film przedstawia dokładny sposób wykonania dekoracji.

Pozostałe składniki sytemu

Farba Gruntująca Piaskowa

Impregnat do betonu

 

Katalog kolorów