MODERNA

System dekoracyjny

MODERNA

OPIS SYSTEMU

MODERNA to dekoracyjna masa do użytku wewnętrznego ze specjalnymi srebrnymi refleksami o doskonałej przyczepności i łatwości aplikacji, przypominająca do złudzenia powierzchnię aksamitu i jedwabiu. Zaletą produktu jest wyjątkowa odporność na zabrudzenia, nieograniczona możliwość tworzenia wzorów oraz bogata gama kolorystyczna. Znakomicie znajduje zastosowanie we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych.

ZASTOSOWANIE

Wyrób gotowy do użycia. Służy do wykonania wewnętrznych powłok malarskich o charakterze dekoracyjnym na podłożach gładkich.

SPOSÓB WYKONANIA

Do właściwych prac malarskich można przystąpić po odpowiednim przygotowaniu podłoża oraz całkowitym jego wyschnięciu. MODERNA powinna być stosowana na idealnie gładką powierzchnię pokrytą wcześniej FARBĄ DEKORACYJNĄ MATOWĄ w odpowiednim kolorze oferowanym jako składnik systemu. Przed aplikacją należy wykonać próbkę kolorystyczną wybranego koloru. Po wbudowaniu produktu reklamacje kolorystyczne nie będą uwzględniane. W przypadku konieczności użycia więcej niż jednego opakowania produktu, przed nakładaniem wymieszaj zawartość wszystkich opakowań razem.
Masę należy nałożyć w dwóch warstwach.
I warstwa
Do aplikacji masy zalecamy wałek malarski o długości włosia ok.5 -10 mm. Nakładamy wałkiem równomierną warstwę MODERNY na wcześniej przygotowaną powierzchnię. Gdy produkt jest jeszcze mokry, za pomocą pacy weneckiej wygładzamy malowaną ścianę we wszystkich kierunkach, tak aby otrzymać równą i gładką powierzchnię. Zalecana jest praca nieregularnymi ruchami przy zachowaniu techniki „mokre na mokre”. Pozostawiamy do wyschnięcia. Możliwe jest również bezpośrednie nakładanie farby na ścianę za pomocą pacy weneckiej, pomijając wałek.
II warstwa
Gdy pierwsza warstwa całkowicie wyschnie, nakładamy drugą za pomocą pacy weneckiej. Pracując krótkimi, krzyżowymi i nierównomiernymi ruchami rozprowadzamy niewielką ilość materiału tak, aby uzyskać powierzchnię
z pożądanym efektem „aksamitu”. W zależności od pomysłowości dekoratora możliwe jest uzyskanie innych efektów dekoracyjnych.

Pozostałe składniki sytemu

Farba Dekoracyjna Matowa

Katalog kolorów