VERONA – GLINKA WENECKA

System dekoracyjny

VERONA – GLINKA WENECKA

OPIS SYSTEMU

Glinka Wenecka Verona służy do wykonywania powłok dekoracyjnych wewnątrz budynków. Jest to wielobarwne wykończenie imitująca „przetarty tynk”. Stanowi doskonałe i proste rozwiązanie dla osób poszukujących nietypowych efektów dekoracyjnych. Glinkę wenecką można stosować w pomieszczeniach mieszkalnych oraz budynkach użyteczności publicznej.

SPOSÓB WYKONANIA

Glinka Wenecka- Verona powinna być stosowana na idealnie gładką powierzchnię, pokrytą wcześniej FARBĄ DEKORACYJNĄ MATOWĄ. Produkt przed aplikacją na ścianę wymieszać ręcznie z dodatkiem pasty metalicznej Cristal w stosunku 0,3kg pasty na 0,7kg glinki , tak by nie rozbić zawartych w farbie flokuł (tak przygotowany produkt należy wyrobić w ciągu 24godz.). W przypadku aplikacji kilku opakowań tego samego koloru, przelać do jednego opakowania zbiorczego i wymieszać. Farbę nakładać na ścianę pędzlem delikatnymi ruchami krzyżowymi od czasu do czasu kontrolując rozłożenie produktu. Każdorazowo po nałożeniu ok.1-2m2, należy zlikwidować powstałe smugi poprzez roztarcie farby pędzlem. Po upływie ok.5-30 min w zależności od chłonności podłoża, temperatury i wilgotności powietrza przetrzeć farbę plastikową szpachelką tzw. ”duo szpachelką”, w celu uwydatnienia efektu dekoracyjnego. Pozostawić do wyschnięcia. Prace na ścianie tworzącej jedną płaszczyznę należy prowadzić w sposób ciągły, bez przerw, metodą „mokre na mokre”. Nie używać mieszadeł elektrycznych do przemieszania produktu.
W zależności od partii produkcyjnej, sposobu nakładania i rozłożenia produkt istnieje możliwość wystąpienia różnic kolorystycznych co nie stanowi podstawy do reklamacji.
Każdorazowo przed aplikacją na ścianę należy bezwzględnie wykonać próbę kolorystyczną wybranego koloru.

Pozostałe składniki sytemu

Farba dekoracyjna matowa

Brokat

 

Cristal – Pasta metaliczna

Paleta kolorów