EFEKT PERGAMINU

System dekoracyjny

EFEKT PERGAMINU

OPIS SYSTEMU

System PERGAMIN to dekoracja o efekcie zmiętego papieru. W zależności od sposobu wykonania pozwala kreować przestrzenne wzory z charakterystycznymi fałdami i „żyłami”.

W skład systemu wchodzi min. farba klejowa o opóźnionym czasie schnięcia. W zależności od pożądanego efektu końcowego produkt stosuje się w wersji białej bądź podbarwionej. Klej stanowi nieodłączny element systemu dekoracyjnego PERGAMIN i służy zarówno do przyklejania pergaminu, jak i tworzenia wierzchniej warstwy na pergaminie.

SPOSÓB WYKONANIA

Przed aplikacją klej należy przemieszać. Nakładamy go na ścianę wałkiem ze średnim włosiem na powierzchnię odpowiadającą wielkości 1 arkusza pergaminu. Po naniesieniu kleju przyklejamy pergamin, wcześniej odpowiednio przygotowany (zmięty i oberwany nierównomiernie z każdej strony). Po przyklejeniu i uformowaniu pergaminu, suchym wałkiem dociskamy go do podłoża usuwając powietrze znajdujące się pod spodem. Następnie przyklejony pergamin pokrywamy warstwą kleju starając się dokleić wszystkie pomarszczenia. Kolejne arkusze pergaminu przyklejamy w ten sam sposób łącząc je na tzw. „zakładkę”.

Film

Instruktażowy

Film przedstawia dokładny sposób wykonania dekoracji.

Pozostałe składniki sytemu

Pergamin

Reflet Incore

Toner Metaliczny

Paleta kolorów