GREiNFLECK

System dekoracyjny

GREINFLECK

OPIS SYSTEMU

GreinFleck to system dekoracji wnętrz przeznaczony do zabezpieczania ścian w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach, takich jak klatki schodowe, korytarze, ciągi komunikacyjne oraz miejsca użyteczności publicznej. Może być zastosowany w budynkach mieszkalnych, budynkach służby zdrowia i opieki zdrowotnej. Łatwa i szybka aplikacja warstwy dekoracyjnej pozwala na dekorowanie dużych powierzchni a dzięki zastosowaniu wielobarwnych płatków powierzchnie nabierają niebanalnego wyglądu.

SPOSÓB WYKONANIA

Do właściwych prac malarskich można przystąpić po odpowiednim przygotowaniu podłoża oraz całkowitym jego wyschnięciu. Przed rozpoczęciem malowania FARBĘ DEKORACYJNĄ STRUKTURALNĄ dokładnie wymieszać . Produkt nakłada się wałkiem z długim włosiem, grubą i regularną warstwą uzyskując zużycie ok. 0,30 l/m2. Po nałożeniu farby na powierzchnię ok.2-4m2 za pomocą wałka „plaster miodu”, formujemy ją prowadząc wałek z góry do dołu, zwracając szczególną uwagę na jednakowy wygląd struktury. Kolejne fragmenty ściany wykonywać w ten sam sposób. Prace na jednej płaszczyźnie prowadzić w sposób ciągły. Pozostawić do wyschnięcia.
Po całkowitym wyschnięciu Farby Dekoracyjnej Strukturalnej przystąpić do zabezpieczenia powierzchni za pomocą Lakieru Brylantowego z dodatkiem płatków DecoMix. Przed aplikacją płatki wsypać do lakieru i delikatnie wymieszać szpatułką (mieszanie mechaniczne może spowodować zniszczenie płatków). Lakier z płatkami nanosić za pomocą pistoletu natryskowego z dyszą 8mm, kontrolując równomierne rozłożenie płatków na dekorowanej powierzchni. Opcjonalnie, lakier można nakładać za pomocą wałka ze średnim włosiem (bezpośrednio z wiadra, nie używać kuwety i kratki malarskiej, gdyż może to powodować rozpad płatków), a w miejscach trudno dostępnych można użyć pędzla. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby warstwa lakieru była jednakowej grubości na całej powierzchni, co zagwarantuje równomierne rozłożenie płatków dekoracyjnych. Prace na jednej płaszczyźnie wykonywać w sposób ciągły. UWAGA! Lakier Brylantowy zmieszany z płatkami DecoMix należy wyrobić w ciągu 6 godz.

Film

Instruktażowy

Film przedstawia dokładny sposób wykonania dekoracji.

Pozostałe składniki sytemu

Lakier Brylantowy – DEKORACYJNY

Farba dekoracyjna strukturalna

PŁatki DECOMIX

 

Katalog kolorów