BETON DEKORACYJNY

BETON DEKORACYJNY

Idealny do wnętrz w stylu skandynawskim i industrialnym.

W ciągu ostatnich lat mocno zmieniły się trendy w zdobieniu ścian. Dawniej ciekawszy efekt wnętrza można było uzyskać na przykład za pomocą oryginalnego koloru farby. Jak dekorujemy ściany dzisiaj? Za pomocą jakich produktów ?

Obecnie najbardziej popularnymi stylami urządzania wnętrz są styl skandynawski oraz industrialny, które wymagają zastosowania szczególnych rozwiązań oraz określonej kolorystyki. Poprzeczkę podnoszą też projektanci wnętrz oraz sami klienci, którzy szukają niestandardowych rozwiązań.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest cienkowarstwowy tynk dekoracyjny imitujący surowy beton- Beton Creativ, który nadaje wnętrzom nowoczesnego charakteru. Ma to w dużej mierze związek z modą na styl skandynawski oraz industrialny, które to style obecnie są najbardziej pożądane przez klientów w urządzaniu wnętrz. Pomimo że jest to materiał „chłodny”, szary, to architekci i projektanci bardzo często wykorzystują go w swoich aranżacjach. Sprawdza się zarówno w salonie, kuchni, jak i w łazience. Ponieważ beton sam w sobie jest chłodny i surowy, dobrze jest wkomponować go w ciepłe otoczenie. Ściana ozdobiona takim tynkiem pięknie prezentuje się np. z drewnianą podłogą, ale równie dobrze wygląda z jasnymi meblami oraz w otoczeniu szkła i metalu. Klienci i wykonawcy doceniają to, że efekt, jaki daje ten tynk, jest niepowtarzalny.

Efekt wykonania zależy od wykonawcy i jego indywidualnych predyspozycji czy np. nacisku na pacę, którą wygładza się tynk. Używając tego samego tynku dwóch różnych wykonawców uzyska inny efekt. Beton jest na tyle „plastyczny”, że można uzyskać wiele różnych wzorów, m.in. efekt deskowania lub szalunku. Używając różnych narzędzi wykonawczych: pacek, wałków, szczotek itp. możemy też uzyskać różną strukturę. Tynk ma tę istotną właściwość, że jest materiałem naturalnym, produkowanym na bazie wapna, mączki marmurowej a także dodatków uszlachetniających. Jest bardzo odpornym na uderzenia i zabrudzenia . Ze względu na te właściwości coraz chętniej stosowany jest w nowoczesnych wnętrzach.