REFLET INCOLORE WERNIKS METALICZNY

REFLET INCOLORE WERNIKS METALICZNY

OPIS PRODUKTU

Reflet incolore to orginalna powłoka dekoracyjna nadająca wnętrzom niepowtarzalną metaliczną poświatę. Werniks może być stosowany zarówno jako przecierka w systemach MASA STRUKTURALNA lub PERGAMIN, jak i przy dekoracyjnym wykańczanie gładkich powierzchni. Efekt końcowy produktu w dużej mierze zależy od sposobu nakładania. Refletincolor świetnie sprawdza się przy dekoracji detali architektonicznych takich jak: sztukaterie gipsowe, listwy styropianowe, kolumny, itp. Nierozłącznym elementem produktu jest Toner metaliczny 0,3l (pigment), który w zależności od wybranej kolorystyki nadaje farbie metaliczną barwę.

SPOSÓB WYKONANIA

Do Refletu incolore 0,7 l dodać Toner metaliczny 0,3l
w wybranym kolorze i dokładnie wymieszać. Na podłoże odpowiednio przygotowane nanieść białą lub barwioną FARBĘ Dekoracyjną Satynową i pozostawić do wyschnięcia. Następnie ruchami krzyżującymi się nałożyć REFLET (praca w przedziale 1-3 m2).
W zależności od użytego przedmiotu do wykańczania (pędzel, rękawica, wałek dekoracyjny, paca z irchą, itp.) otrzymamy różnorodny efekt. W przypadku zastosowania Refletu na masie strukturalnej lub pergaminie, nanieść werniks za pomocą wałka na powierzchnię ok.1m2 a następnie przecierać wilgotną gąbką lub rękawicą. Prace na ścianie tworzącej jedną płaszczyznę należy prowadzić w sposób ciągły, bez przerw, metodą „mokre na mokre”. Istnieje możliwość dodania brokatu do werniksu co pozwala na stworzenie ciekawych efektów dekoracyjnych.