LAZURA MATOWA – DEKORACYJNA

LAZURA MATOWA – DEKORACYJNA

OPIS PRODUKTU

Farba akrylowa transparentna o aspekcie matowym, wykorzystywana w systemach dekoracyjnych typu MASA STRUKTURALNA, TRAWERTYN CLASSIC, BETON CREATIV. Może być również stosowana jako samodzielna dekoracja modelowana narzędziami do efektów. Lazura może być barwiona wg katalogu lub bezbarwna.

SPOSÓB WYKONANIA

Produkt gotowy do użycia. Warunkiem uzyskania oczekiwanego efektu jest zastosowanie odpowiedniej farby podkładowej ponieważ Lazura nie zapewnia pełnego krycia. Produkt nakładamy wałkiem lub pędzlem po czym przecieramy na mokro rękawicą lub gąbką- dot. MASA STRUKTURALA, TRAWERTYN CLASSIC. Efekt przecierki na gładko uzyskujemy poprzez nałożenie FARBY DEKORACYJNEJ SATYNOWEJ zabarwionej w wybranym kolorze. Po wyschnięciu farby nakładamy LAZURĘ na powierzchnie nie większą niż 2m2 po czym na mokro przecieramy pędzlem, rękawicą lub innym narzędziem do efektów. Prace na ścianie tworzącej jedną płaszczyznę należy prowadzić w sposób ciągły, bez przerw, metodą „mokre na mokre”. Efekt końcowy zależy od inwencji twórczej wykonawcy.
UWAGA !
W systemie Masa Strukturalna zastosowanie jako podkład pod Lazurę Farby dekoracyjnej satynowej spowoduje powolne jej wysychanie i przełoży się na długi czas obróbki. W systemie Trawertyn Classic jako pierwszą warstwę nanosimy zawsze Lazurę bezbarwną a dopiero na drugą warstwę stosujemy Lazurę barwioną.