LAKIER BRYLANTOWY – DEKORACYJNY

System dekoracyjny

LAKIER BRYLANTOWY – DEKORACYJNY

OPIS PRODUKTU

Lakier zalecany jest do dekoracyjnego wykańczania oraz zabezpieczania powierzchni uprzednio pokrytych farbą (zalecamy FARBĘ DEKORACYJĄ SATYNOWĄ), a także powierzchni pokrytych systemami dekoracyjnymi: glinką wenecką, pergaminem, masą strukturalną, farbą dekoracyjną strukturalną,itp. Lakier zapewnia efekt transparentny błyszczący. Zastosowany wraz z brokatem tworzy niepowtarzalna atmosferę wewnątrz pomieszczeń. Zastosowanie lakieru pozwala nie tylko na uzyskanie ciekawego efektu dekoracyjnego ale również zabezpieczenie ścian w stopniu umożliwiającym ich szorowanie.

SPOSÓB WYKONANIA

Na pomalowaną ścianę lub na wykonany system dekoracyjny nałożyć lakier lub mieszankę lakieru z brokatem przy użyciu wałka o średnim włosiu. Mieszankę uzyskujemy przez wsypanie właściwej porcji brokatu do lakieru i przemieszanie ( na 1l lakieru max. 30g brokatu). W zależności od rodzaju i sposobu przygotowania podłoża oraz pożądanego końcowego efektu wizualnego nanosić jedną lub dwie warstwy lakieru. Prace na ścianie tworzącej jedną płaszczyznę należy prowadzić w sposób ciągły, bez przerw, metodą „mokre na mokre” . Do mieszania brokatu z lakierem nie używać mieszadła elektrycznego.

System GreinFleck – po całkowitym wyschnięciu Farby Dekoracyjnej Strukturalnej przystąpić do zabezpieczenia powierzchni za pomocą Lakieru Brylantowego z dodatkiem płatków DecoMix. Przed aplikacją płatki wsypać do lakieru i delikatnie wymieszać szpatułką (mieszanie mechaniczne może spowodować zniszczenie płatków).Lakier z płatkami nanosić za pomocą pistoletu natryskowego z dyszą 8mm, kontrolując równomierne rozłożenie płatków na dekorowanej powierzchni. Opcjonalnie, lakier można nakładać za pomocą wałka ze średnim włosiem (bezpośrednio z wiadra, nie używać kuwety i kratki malarskiej, gdyż może to powodować rozpad płatka), a w miejscach trudno dostępnych można użyć pędzla. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby warstwa lakieru była jednakowej grubości na całej powierzchni, co zagwarantuje równomierne rozłożenie płatków dekoracyjnych. Prace na jednej płaszczyźnie wykonywać w sposób ciągły. UWAGA!!!Lakier Brylantowy zmieszany z płatkami DecoMix należy wyrobić w ciągu 6 godz