FARBA DEKORACYJNA STRUKTURALNA

System dekoracyjny

FARBA DEKORACYJNA STRUKTURALNA

OPIS PRODUKTU

Farba wewnętrzna lateksowa, strukturalna służy do wykonywania powłok malarskich o charakterze dekoracyjnym na stabilnych podłożach. Zalecana jest do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu: klatki schodowe, korytarze, ciągi komunikacyjne budynki służby zdrowia i opieki zdrowotnej. Produkt dostępny w kolorze białym oraz w kolorach zgodnych z paletą barw wyrobów Greinplast GreinFleck.

SPOSÓB WYKONANIA

Do właściwych prac malarskich można przystąpić po odpowiednim przygotowaniu podłoża oraz całkowitym jego wyschnięciu. Przed rozpoczęciem malowania FARBĘ DEKORACYJNĄ STRUKTURALNĄ dokładnie wymieszać . Produkt nakłada się wałkiem z długim włosiem, grubą i regularną warstwą uzyskując zużycie ok. 0,30 l/m2. Po nałożeniu farby na powierzchnię ok.2-4m2 za pomocą wałka „plaster miodu” formujemy ją prowadząc wałek z góry do dołu, zwracając szczególną uwagę na jednakowy wygląd struktury. Kolejne fragmenty ściany należy wykonywać w ten sam sposób.
Prace na ścianie tworzącej jedną płaszczyznę należy prowadzić w sposób ciągły, bez przerw metodą „mokre na mokre” stosując materiał z jednej partii produkcyjnej. Pomieszczeń nie należy wietrzyć w trakcie malowania gdyż może to powodować zbyt szybkie przysychanie farby oraz niejednolitą strukturę (widoczne smugi). Proces Przerwanie malowania należy zaplanować wcześniej w miejscach gdzie ewentualne połączenie będzie mało widoczne. Tak wykonane powierzchnie po ich wyschnięciu można pokryć warstwą Lakieru brylantowego z dodatkiem płatków DecoMix.